آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون وسیصدهزار نزدیک شد

به گزارش وبلاگ گفتگو، کشورهای آمریکا، روسیه، اسپانیا، ایتالیا و ترکیه در 24 ساعت گذشته بیشترین شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 را داشته اند.

آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون وسیصدهزار نزدیک شد

به گزارش وبلاگ گفتگو تا به این لحظه، آمریکا با 13,153، روسیه با 7,099، انگلیس با 6,032،اسپانیا با 2,740 و ترکیه با 2,615 مورد بیشترین شمار مبتلایان به کروناویروس ردر 24 ساعت گذشته را داشته اند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می گردد.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می نماید.

آمریکا

به نوشته روزنامه گاردین، ترامپ گفت، از روز پنجشنبه قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی در دولت فدرال تمدید نمی گردد.

با اینکه ترامپ ایالت ها را جهت بازگشایی کسب وکارها تحت فشار گذاشته است مدعی شد اعمال قوانین مربوطه در دولت فدرال کنار گذاشته می گردد زیرا اکنون فرمانداران آن را انجام می دهند.

ترامپ در حالی از لغو قوانین فاصله گذاری اطلاع داد که شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 60 هزار نفر رسیده است و در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر در این کشور به کووید-19 مبتلا شده اند.

اخیراً روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا نوشته است، تعداد واقعی کسانی که در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند از آمار رسمی فراتر است.

با این حال ترامپ گفته است که کروناویروس به زودی از بین خواهد رفت و ما به نقطه قبلی باز خواهیم گشت.

این کشور تا این لحظه1,077,347 مورد مبتلا و 62,433 مورد فوتی داشته است. طی 24 ساعت گذشته 778دیگر هم جان خود را از دست دادند.

انگلیس

این کشور تا این لحظه171,253 مورد مبتلا و 26,771 مورد فوتی داشته است. طی 24 ساعت گذشته 674 تن دیگر هم جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز پنج شنبه گفت انگلیس راهی طولانی برای افزایش شمار آزمایش های کرونا در پیش رو دارد.این در حالی است که دولت وی از هدف گذاری ها برای ارایه روزانه آزمایش کرونا عقب است.پنج شنبه مهلت تعیینی دولت انگلیس برای دستیابی به هدف 100 هزار آزمایش کرونا بود، اما تازه ترین ارقام نشان می دهد تا روز چهارشنبه 81 هزار و 611 آزمایش اجرا شده است.

جانسون همچنین گفت: شما در فاصله چند روز آینده درباره مکان ما در اجرای آزمایش ها خیلی چیزهای دیگر خواهید شنید. به روشنی راه بسیار گسترده ای باقی مانده است تا طی کنیم.

روزنامه دیلی میل نوشت: آمار موجود نشان می دهد جان باختگان مبتلا به ویروس کرونا در پایتخت انگلیس، 15 برابر قربانیان این ویروس در پایتخت آلمان است.

این روزنامه نوشت: تا به امروز چهار هزار و 781 نفر از مردم لندن، قربانی ویروس کرونا شده اند که معادل 0.053 درصد جمعیت 9 میلیونی این شهر است در حالی که این نسبت در جمعیت 3.8 میلیون نفری برلین با 137 قربانی، 0.0036 درصد است.

پروفسور جان نیوتون (John Newton)، مشاور دولت انگلیس در امور آزمایش بیماری ها گفته است: این موضوع نشانگر ارتباط بیش تر لندن با دنیا است، اما نتیجه یک پژوهش نشان می دهد، دولت آلمان، در مهار همه گیری کووید 19، بهتر و سریع تر عمل نموده و به همین علت، شاخص های بهداشتی و درمانی آلمان، بهتر و شمار جان باختگان، کم تر است.

مرکز ملی آمار انگلیس روز چهارشنبه این هفته اظهار داشت شمار مرگ ناشی از ویروس کرونا در این کشور، 54.6 درصد بیشتر از آمار روزانه دولت انگلیس است، زیرا دولت انگلیس، فقط شمار قربانیان این همه گیری را در بیمارستان های این کشور اعلام می نماید.

بعضی رسانه ها در انگلیس با استناد به گزارش های مرکز ملی آمار این کشور معتقدند شمار جان باختگان کرونا در انگلیس بیش از 32 هزار نفر است که در این صورت انگلیس پس از امریکا دومین قتلگاه بیماران کرونایی در دنیا محسوب می گردد.

اسپانیا

در 24 ساعت گذشته 268 بیمار مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند. شمار جانباختگان اسپانیایی مبتلا به کرونا تا به امروز به 24,543 نفر رسیده است.همچنین در این مدت 2,740 مورد ابتلای به ویروس کرونا در اسپانیا به ثبت رسیده است و شمار کلی آمار مبتلایان به 239,639 نفر رسیده است.اسپانیا بعد از آمریکا بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا را دارد.

به دنبال شیوع گسترده بیماری همه گیر کووید-19 در اسپانیا، اقتصاد این کشور در سه ماهه ابتدایی سال 2020میلادی شاهد افت شدید 5.2 درصدی بوده که به زعم کارشناسان در تاریخ اسپانیا پس از بحران مالی سه ماهه اول سال 2009، وقتی سقوط 2.6 درصدی حادث شد، این رقم تا به امروز بی سابقه بوده است.

از دلایل اصلی این افت شدید مالی می توان به عوامل گوناگونی از قبیل، کاهش 7.5 درصدی در سرانه مصرف خانوارها، کاهش 3.5 درصدی در سرمایه گذاری های تجاری، کاهش 9.6 درصدی در بازار مسکن و همچنین افت 8.4 درصدی در بخش صادرات و واردات اشاره نمود.

این کشور در چهار ماهه اول سال جدید میلادی، با افزایش 14.4 درصدی در نرخ بیکاری روبرو شده، که طبق پیش بینی های اجرا شده این رقم تحت تاثیر گسترش بیماری کووید-19 و شرایط قرنطینه تا 21.7 درصد نیز در امسال رشد خواهد داشت.

روسیه

رسانه ها گزارش داده اند تست ابتلای میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه به کرونا مثبت بوده است.

به گزارش بی بی سی، میشوستین به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اطلاع داده که مبتلا به عفونت کروناویروس تشخیص داده شده و موقتاً تا زمان بهبودی از سمتش استعفا می نماید.

نخست وزیر 54 ساله روسیه پیشنهاد داده آندره بلوسوف، معاون اول نخست وزیر روسیه در غیاب او وظایفش را انجام دهد. پوتین که چند ماه پیش میشوستین را به سمت نخست وزیری منصوب کرد از این پیشنهاد حمایت کرد.

میشوستین که یکی از اصلی ترین مقام های هماهنگ کننده مبارزه روسیه با ویروس کرونا است نخستین فرد با مقام رسمی است که به عفونت با این ویروس مبتلا شده است.

مرکز مبارزه با شیوع کرونا در روسیه امروز (پنجشنبه) گزارش داد طی بیست وچهار ساعت گذشته 7099 مورد جدید ابتلا به این بیماری در روسیه ثبت شده که نسبت به دیروز شاهد افزایش است. از روز گذشته تا کنون همچنین 101 بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند که این رقم نیز نسبت به دیروز بیشتر شده است.

بدین ترتیب شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در روسیه به 106498 نفر و تعداد کل جان باختگان به 1073 تن افزایش پیدا کرد.

نهادهای درمانی روسیه - که یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را انجام داده اند - تا کنون نزدیک به 3.5 میلیون تست ابتلا به این بیماری در سراسر این کشور گرفته اند.

به گزارش مسکو تایمز همچنین گفته شده است شهفرایندان مسکو به زودی در اماکن عمومی ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود.

ترکیه

به گزارش آناتولی، بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت ترکیه، طی یک روز اخیر 4 هزار و 846 بیمار کرونایی مبتلا به ویروس کووید-19 ترخیص شدند و در مجموع 48 هزار و 886 نفر بهبود یافتند.

همچنین شمار مبتلایان کرونا در ترکیه با شناسایی 2 هزار و 615 مورد جدید به 120 هزار 204 نفر رسید. از این تعداد 1514 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و در مجموع 803 بیمار نیز به دستگاه تنفسی وصل هستند.

از سوی دیگر با جان باختن 93 تن دیگر طی 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان کرونا در کشور به 3174 تن رسید. همچنین در مجموع یک میلیون و 33 هزار 617 نفر در ترکیه غربالگری کرونا شده اند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه در توئیتر خود نوشت: تعداد تست های اجرا شده از مرز یک میلیون گذشت. افزایش موارد جدید ابتلا٬ فرایندی قابل پیش بینی را طی می نماید. شمار بیماران نیازمند به درمان در بخش مراقبت های ویژه و دستگاه تنفسی رو به کاهش بوده و آمار بهبودیافتگان نیز در حال افزایش است. رسیدن به این نقطه کار آسانی نبود، در رعایت تدابیر مصر باشیم.

ایران

در ایران نیز رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات اجرا شده برای مقابله با ویروس کرونا در چارچوب استانداردهای توصیه و پذیرفته شده از طرف سازمان بهداشت دنیای بوده است،گفت: خوشبختانه با اجرای استانداردهای درمانی و همکاری خوب مردم در رعایت توصیه های بهداشتی شاهد فرایند نزولی بیماری در کشور هستیم.

روحانی اعلام کرد: رفتار هوشمندانه و قاعده مند مردم ایران یک افتخار عظیم است و نشان از رابطه خوب و قوی میان مردم و نظام و اعتماد به مسئولان پزشکی کشور دارد.

رئیس جمهور اضافه نمود: گسترش و توسعه تست های تشخیصی و همچنین شناسایی موارد مشکوک با اجرای طرح غربالگری وزارت بهداشت در کنار همراهی مردم در عمل به توصیه های بهداشتی و قرنطینه سازی مبتلایان موجب کاهش مراجعات به مراکز درمانی شده است.

در خبری دیگر کیانوش دنیاپور سخنگوی وزارت بهداشت نیز گفت: از دیروز تا امروز 11 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 983 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد.

وی در ادامه با اشاره به این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 94640 نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 71 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 6028 نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که خوشبختانه تا کنون 75103 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند، گفت: 2976 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی در انتها گفت: تا کنون 463 هزار و 295 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است.

310311

310311

منبع: خبرآنلاین

به "آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون وسیصدهزار نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار جهانی کرونا؛شمارمبتلایان به سه میلیون وسیصدهزار نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید