احتمال افزایش پیک مصرف به 60 هزارمگاوات

به گزارش وبلاگ گفتگو، معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: پیش بینی می گردد که پیک مصرف سال 99 با در نظر دریافت مدیریت مصرف به 60 هزار مگاوات برسد.

احتمال افزایش پیک مصرف به 60 هزارمگاوات

به گزارش گروه مالی وبلاگ گفتگو به نقل از وزارت نیرو، همایون حائری، در نشست مدیران ارشد وزارت نیرو با معاون اول رئیس جمهوری گفت: در سال 99 بیشترین پیک مصرف برق در روز سه شنبه هفته گذشته و به میزان 56 هزار و 440 مگاوات بود. در سال گذشته هم بیشترین میزان مصرف 26 خرداد ماه و به میزان 54 هزار و 140 مگاوات بود. این نشان می دهد که 2 هزار و 300 مگاوات در یک شرایط مساوی افزایش مصرف داشتیم. در سال 98، پیک مصرف ما در 31 تیر ماه رخ داد که 57 هزار و 681 مگاوات بود.

وی همچنین با بیان اینکه سالانه حدود 5 هزار مگاوات به ظرفیت تعمیرات ما اضافه می گردد، گفت: عمر بیش از 30 درصد واحد های نیروگاهی بیش از 20 سال است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو از انجام تعمیرات سالانه به عنوان یکی از اقدام های وزارت نیرو در چارچوب برنامه خاموشی صفر نام برد و اضافه کرد: از تابستان سال گذشته تا به امروز 1433 مگاوات ظرفیت نامی و 900 مگاوات ظرفیت عملی وارد مدار شده است.

وی گفت: از دو سال پیش یک سری برنامه های جدی را برای مدیریت مصرف پیاده کردیم و تعهد داریم که این کار را انجام دهیم. سال گذشته در یک درصد رشد پیک مصرف، بخش صنعت 6 درصد و مجموع انرژی 4 درصد رشد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "احتمال افزایش پیک مصرف به 60 هزارمگاوات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش پیک مصرف به 60 هزارمگاوات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید