از پیروزی قاطع مس رفسنجان و ادامه صدرنشینی تا تساوی در دربی گیلان

به گزارش وبلاگ گفتگو، در چارچوب رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول دوشنبه 8 بازی در شهرهای مختلف برگزار گشت و به جز دیدار نیروی زمینی و هوادار تهران که امروز سه شنبه برگزار می شود، سایر تیم ها به میدان رفتند.

از پیروزی قاطع مس رفسنجان و ادامه صدرنشینی تا تساوی در دربی گیلان

در هفته بیست و هشتم مس رفسنجان صدرنشین مسابقات که حاشیه امن خوبی هم برای خود در صدر جدول ایجاد کرده با نتیجه 3 بر صفر میهمان خود رایکا بابل را بدرقه کرد تا نه تنها بهترین نتیجه هفته را به دست آورده باشد، بلکه با قاطعیت به صدرنشینی اش در این مسابقات ادامه داده باشد.

آلومینیوم اراک تیم دوم جدول هم توانست در خانه با نتیجه 2 بر صفر میهمانش قشقایی شیراز را شکست داده تا با 6 امتیاز اختلاف نسبت به مس رفسنجان، در رده دوم قرار گیرد.

مس کرمان یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر در دیداری سخت و نزدیک پیروز شد میزبانش بادران را با نتیجه 2 بر یک شکست داده و با 50 امتیاز در جایگاه سوم قرار گیرد. نود ارومیه یکی دیگر از تیم های حاضر در کورس صعود به لیگ برتر در پرگل ترین دیدار هفته توانست با نتیجه 3 بر 2 گل ریحان را شکست دهد که با این نتیجه تیم میزبان 47 امتیازی شد و تیم میهمان 43 امتیازی باقی ماند.

خوشه طلایی ساوه که فصل خوبی را سپری می کند و یکی از تیم های مدعی صعود به لیگ برتر است دیروز در شیراز مقابل تیم خوب فجر سپاسی با نتیجه یک-یک متوقف شد تا با 49 امتیاز در رده چهارم قرار گیرد و همچنین استقلال خوزستان هم که چند هفته ایست دچار تحول شده در خانه با یک گل از سد داماش گیلان عبور کرد تا 41 امتیازی شده و در جایگاه هفتم قرار گیرد.

در حال حاضر مس رفسنجان که با 57 امتیاز در صدر جدول واقع شده است از بیشترین شانس برای راهیابی به بیستمین دوره لیگ برتر برخوردار است و خود را از دیگر تیم های مدعی جدا کرده است.

4 تیم با فاصله امتیازی نزدیک در تعقیب صدرنشین مسابقات هستند و این 4 تیم در کورس دوم صعود به لیگ برتر قرار دارند. این کورس شامل آلومینیوم اراک با 51 امتیاز، مس کرمان با 50 امتیاز، خوشه طلایی ساوه با 49 و نود ارومیه با 47 امتیاز هستند. این 4 تیم مدعی از شانس هایی نسبتا برابر برای صعود به لیگ برتر برخوردار می باشند.

با کمی فاصله از این 4 تیم، کورس بعدی با حضور گل ریحان 43 امتیازی، استقلال خوزستان و بادران 41 امتیازی و فجر سپاسی 38 امتیازی تشکیل می شود و بعد از آن تیم های میانه جدولی قرار دارند.

در پایین جدول هم شهرداری تبریز همچنان با 10 امتیاز و فاصله زیاد با دیگر تیم ها به انتهای جدول چسبیده و به نظر می رسد این تیم تبریزی حتما یکی از تیم های سقوط کننده به لیگ دو باشد.

بعد از تبریزی ها 4 تیم سپیدرود، رایکا، ملوان و نیروی زمینی با امتیازهای نزدیک 27 و 28 در پایین ترین رده جدول هستند که البته نیروی زمینی باتوجه به دیداری که امروز مقابل هوادار دارد، این فرصت را دارد تا قدری از سه تیم دیگر فاصله بگیرد.

نتیجه بازیهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر:

مس رفسنجان 3 - رایکا بابل صفر

فجر سپاسی یک - خوشه طلایی یک

بادران یک - مس کرمان 2

آلومینیوم اراک 2 - قشقایی شیراز صفر

سپیدرود رشت یک - ملوان انزلی یک

نود ارومیه 3 - گل ریحان البرز 2

شهرداری تبریز صفر - آرمان گهر سیرجان 3

استقلال خوزستان یک - داماش گیلان صفر

نیروی زمینی تهران - هوادار تهران؛ امشب و از ساعت 19:50

جدول رده بندی لیگ دسته اول بدون احتساب دیدار نیروی زمینی و هوادار؛

منبع: خبرگزاری مهر

به "از پیروزی قاطع مس رفسنجان و ادامه صدرنشینی تا تساوی در دربی گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پیروزی قاطع مس رفسنجان و ادامه صدرنشینی تا تساوی در دربی گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید