افزایش توان محافظتی ماسک جراحی در برابر کرونا ، مشکل کمبود ماسک با فناوری قدیمی برطرف می گردد

به گزارش وبلاگ گفتگو، نانوپوشش آبگریز تهیه شده از سوی یک کارآفرین در صورت اسپری روی ماسک جراحی می تواند میزان محافظت ماسک را در برابر ویروس کووید19 بهبود دهد.

افزایش توان محافظتی ماسک جراحی در برابر کرونا ، مشکل کمبود ماسک با فناوری قدیمی برطرف می گردد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ گفتگو، یکی از کارآفرینان حوزه فناوری نانو میخواهد نانوپوشش آبگریزکننده پارچه را به صورت اسپری به بازار عرضه کند. نانوماده موجود در آن اگر روی سطح ماسک جراحی اسپری گردد می تواند ماسک را آبگریز نموده و از این طریق میزان محافظت ماسک را در برابر ویروس کرونا بهبود دهد.

سیموس کوران، استاد فیزیک داشنگاه هیوستون، به دنبال یاری به حل مشکل کمبود ماسک است از این رو میخواهد از فناوری که یک دهه پیش ابداع نموده برای حل مشکل کمبود ماسک استفاده کند.

کوران کسب و کار خود را در حوزه فناوری نانو را از سال 2013 شروع کرد و شرکت اینترگریکوت (Integricote) را تاسیس کرد تا سیلر هایی را برای استفاده روی چوب، سیمان و آجر فراوری و به بازار عرضه کرد.

کوران در ادامه به توسعه نانوپوشش هایی پرداخت که روی سطح پارچه قرار می گرفت و این فناوری از سال 2011 مورد استفاده قرار گرفته است.

کوران می گوید: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کووید 19 احتیاج به ماسک در جامعه افزایش یافته است. ماسک استاندارد برای مقابله با این ویروس، ماسک N 95 است که فراوری آن به کندی انجام می گردد و شاید پاسخ گوی احتیاج فعلی نباشد. از این رو، به دنبال روشی جایگزین برای حل مشکل کمبود ماسک بودم.

کوران و همکارانش به فکر استفاده از نانوپوشش ابداعی خود روی ماسک های معمولی افتادند. در واقع کوران که به تجاری سازی فناوری نانو شهرت دارد به دنبال استفاده از پوشش آبگریزی است که تقریبا ده سال پیش ابداع نموده است. او میخواهد تا این پوشش را به صورت اسپری ساخته تا روی سطح ماسک های جراحی اسپری و در نهایت موجب ممانعت از انتقال ویروس گردد.

کوران می گوید: ماسک های جراحی حفره های بزرگی دارند و در صورتی که خیس شوند به سادگی ویروس به داخل ماسک نفوذ و فرد را آلوده می نماید. در نتیجه، استفاده از نانوپوشش آبگریز می تواند ماسک را نسبت به آب غیرقابل نفوذ کند و قدرت حفاظتی ماسک را بهبود می دهد. از آنجایی که این محصول به صورت اسپری است به راحتی می توان آن را در خانه یا محل کار استفاده نمود. با توجه به قیمت پایین، این ماسک ارزان بوده و به سادگی قابل استفاده برای عموم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش توان محافظتی ماسک جراحی در برابر کرونا ، مشکل کمبود ماسک با فناوری قدیمی برطرف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش توان محافظتی ماسک جراحی در برابر کرونا ، مشکل کمبود ماسک با فناوری قدیمی برطرف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید