اپل آیفون های هکر پسند می سازد

به گزارش وبلاگ گفتگو، اپل سالهاست ادعا می نماید محصولات تولیدی اش از تمام رقبا امن تر هستند اما همه می دانیم که این امنیت نتیجه محدودسازی دسترسی به نرم افزارش بوده است. حالا اما این شرکت برای ورود به مسیری تازه اعلام آمادگی نموده است و میخواهد آیفون هایی با اهداف تحقیقاتی بسازد و در اختیار کارشناسان حوزه امنیت قرار دهد تا آنها واقعا بتوانند آسیب پذیری های امنیتی آیفون را کشف نمایند.

اپل آیفون های هکر پسند می سازد

گوشی های SRD با هدف استفاده در شرایط و تنظیمات کنترل شده ساخته می شوند و دسترسی های بی سابقه ای دارند که در آیفون های معمولی دیده نمی گردد؛ برای مثال دسترسی کامل به روت یا امکان اجرای فرامین سفارشی. اپل در بیانیه خود اعلام نموده که این گوشی ها برای استفاده شخصی نیستند و باید تماما در محل کار محققان امنیتی نگهداری شوند. به بیان دیگر این آیفون ها ابدا برای استفاده یا حمل در دنیای واقعی طراحی نشده اند.

این شرکت همچنین خاطرنشان نموده است که اگر محققان امنیتی رخنه یا آسیب پذیری تعیینی را درون SRD پیدا کنند باید آن را به اپل یا یک شرکت ثالث معتبر گزارش دهند (در صورتی که آسیب پذیری مربوط به کدهای محصول شرکت ثالث باشد). در ادامه اپل کوشش خواهد نمود تا مشکل را برطرف نماید و تاریخی را برای انتشار جزئیات آن آسیب پذیری تعیین میکند.

تا آن موقع محققان اجازه انتشار یافته های خود و اشتراک گذاری آن با دیگران را نخواهند داشت. وبسایت تک کرانچ همچنین گزارش داده است که مشارکت کنندگان در این برنامه به اسناد جامع مورد استفاده مهندسان اپل و همچنین فوروم اختصاصی آنها دسترسی خواهند داشت.

تعداد این گوشی های محدود خواهد بود و محققان باید برای حضور در این برنامه از قبل ثبت نام کنند. آنها همچنین باید در برنامه توسعه دهندگان اپل (Apple Developer Program) حساب شخصی داشته باشند؛ این حساب ها در واقع سوابقی از یافته های امنیتی قبلی فرد را نشان می دهد. و در نهایت پیش احتیاج آخر، سکونت فرد در یکی از مناطق یا کشورهای مورد تایید اپل است.

برنامه SRD همزمان با برنامه باگ باونتی اپل اجرا می گردد و مشارکت کنندگان میتوانند گزارشات خود از باگ های امنیتی را به اپل ارائه کنند و تا یک میلیون دلار جایزه بگیرند.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "اپل آیفون های هکر پسند می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل آیفون های هکر پسند می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید