تصویب کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک به ایران

به گزارش وبلاگ گفتگو، وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با پیگیری های بعمل آمده کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی از سوی این صندوق تصویب شد.

تصویب کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک به ایران

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری وبلاگ گفتگو از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی، بنا بر اعلام کمیته مذکور، صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) این کمک 500 هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده است تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیازجهت مقابله با ویروس کرونا در ایران عملیاتی شود.

بر اساس این گزارش، با توجه به گستردگی و شدت شیوع کرونا در سطح جهان وزارت اقتصاد برای دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از بانک های توسعه ای تلاش نموده است و این کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) در پی اعلام آمادگی معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت کمک های بانک های توسعه ای انجام شد.

گفتنی است موضوع دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی از صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID)، بانک جهانی (WB)، بانک توسعه اسلامی(IDB) و بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا(AIIB) از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از چهارده اسفند ماه 1398در دست پیگری است.

این گزارش می افزاید: این کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه جهانی (OFID) در راستای حمایت از تلاش های ملی برای مقابله با ویروس کرونا انجام گرفته است و صندوق مذکور در مواجهه با سیل سال 1398 نیز کمک فوری مشابهی به کشورمان اعطا کرد.

انتهای پیام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "تصویب کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب کمک 500 هزار دلاری صندوق اوپک به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید