تهدید وزیر علوم به استیضاح به دلیل برگزاری کنکور در شرایط کرونا ، طراحان کنکور دکتری 7 ماه قرنطینه شده اند؟

به گزارش وبلاگ گفتگو، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در صورت عدم تمکین وزارت علوم از نظر وزیر بهداشت در درجه اول طرح دو فوریتی برای تعویق کنکور را مطرح خواهیم کرد و اگر باز هم عمل نکنند از ابزارهای قانونی همچون سوال از وزیر و استیضاح وی استفاده می کنیم.

تهدید وزیر علوم به استیضاح به دلیل برگزاری کنکور در شرایط کرونا ، طراحان کنکور دکتری 7 ماه قرنطینه شده اند؟

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از آنا، احمد نادری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وجود مافیا در کنکور را تأیید می کنم، اما در مورد اینکه آیا اکنون نیز همین افراد به دنبال فشار برای برگزاری کنکور هستند اطلاعی ندارم، اظهار کرد: بارها گفته ام اکنون در موضوع برگزاری یا عدم برگزاری کنکور حفظ جان موکلان و شهروندان از هر چیزی بااهمیت تر است.

وی با بیان اینکه حتی اگر یک نفر نیز در کنکور پیش رو مبتلا به کرونا شود زیاد است، افزود: در واقع جان افراد اهمیت و موضوعیت داشته و تمام تلاش ما مصون سازی افراد از ابتلا به کرونا بوده و در این رابطه نیز رایزنی ها با وزارت بهداشت در حال انجام است.

  • عدم تمکین وزارت علوم درباره تعویق زمان کنکور

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در صورت عدم تمکین وزارت علوم به نظر وزارت بهداشت قاعدتا اقدامات درخوری در مجلس انجام می دهیم، شرح داد: در صورت عدم تمکین وزارت علوم، از نظر وزیر بهداشت در درجه اول طرح دوفوریتی برای تعویق کنکور مطرح خواهیم کرد و اگر باز هم عمل نکنند از ابزارهای قانونی همچون سوال از وزیر و استیضاح وی استفاده می کنیم.

نادری با بیان اینکه استدلال های وزارت علوم و همچنین سازمان سنجش برای کمیسیون آموزش مجلس در جهت برگزاری کنکور قابل قبول نیست، گفت: هزینه بسیاری که برای طرح سوال کنکور و قرنطینه اساتید اجرا شده نمونه ای از استدلال های موافقان برگزاری کنکور است.

وی با اشاره به اینکه زمان مناسب برای برگزاری کنکور بعد از مهار کروناست، ادامه داد: سؤال ما این است که چه میزان هزینه برای برگزاری کنکور شده و اگر یک جوان یا خانواده اش به کرونا مبتلا شده و جان خود را از دست بدهند با هزینه های اجرا شده برای برگزاری کنکور قابل قیاس است؟

  • ماجرای قرنطینه 7 ماهه طراحان کنکور دکتری

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین در سرانجام در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه بودن طراحان سوال کنکور مقطع دکترا از اسفندماه سال گذشته تا به امروز صحت دارد یا خیر، گفت: این کذب محض است، زیرا من در دوره ای طراح سوال کنکور دکترا بوده ام و قرنطینه نشده ام.

منبع: همشهری آنلاین

به "تهدید وزیر علوم به استیضاح به دلیل برگزاری کنکور در شرایط کرونا ، طراحان کنکور دکتری 7 ماه قرنطینه شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید وزیر علوم به استیضاح به دلیل برگزاری کنکور در شرایط کرونا ، طراحان کنکور دکتری 7 ماه قرنطینه شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید