خبرنگاران رویترز: آمریکا 40 نفتکش را به دلیل همکاری با ونزوئلا تحریم می نماید

به گزارش وبلاگ گفتگو، تهران- خبرنگاران- رویترز آدینه گزارش داد که آمریکا میخواهد دستکم 40 فروند نفتکش خارجی دیگر را به دلیل همکاری با ونزوئلا تحریم کند.

خبرنگاران رویترز: آمریکا 40 نفتکش را به دلیل همکاری با ونزوئلا تحریم می نماید

چهار منبع مطلع به این خبرگزاری اعلام کردند که این نفتکش ها شامل 25 ابرتانکر و 17 کشتی کوچک است و هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است.

وزارت خزانه داری آمریکا هفته جاری چهار شرکت کشتیرانی را به دلیل انتقال نفت ونزوئلا تحریم کرد.

آمریکا اوایل سال 2019 نیز شرکت دولتی نفت ونزوئلا را تحریم کرد. همچنین 2 هفته پیش یک قاضی ایالات متحده مجوز ادامه فروش پالایشگاه ها و تأسیسات نفتی متعلق به شرکت سیتگو CITGO ونزوئلا را که در خاک آمریکا قرار دارند، صادر کرد.

بر اساس این حکم، قاضی ارشد لئونارد پی استارک به شرکت استخراج معدن طلای کریستالکس کانادا امکان داده می گردد که زیان یک میلیارد و 400 میلیون دلاری خود را ناشی از مصادره اموالش در دوره حکومت هوگو چاوز رییس جمهوری فقید این کشور، جبران کند.

دولت ونزوئلا از دهه 1980 مالکیت سیتگو را در اختیار دارد. این شرکت دارای سه پالایشگاه در ایالت های لوئیزیانا، تگزاس و ایلینوی و همچنین شبکه ای از خطوط لوله است که از 23 ایالت آمریکا می گذرند و پنج تا 10 درصد بنزین مصرفی شهروندان ایالات متحده را تأمین می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رویترز: آمریکا 40 نفتکش را به دلیل همکاری با ونزوئلا تحریم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رویترز: آمریکا 40 نفتکش را به دلیل همکاری با ونزوئلا تحریم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید