خبرنگاران کمک 15 میلیارد یورویی دولت فرانسه به صنعت هوایی کرونازده

به گزارش وبلاگ گفتگو، تهران- خبرنگاران- دولت فرانسه قصد دارد به امید حفظ صدها هزار شغل و قدرت رقابت شرکت های هواپیماسازی ایرباس و ایرفرانس، کمکی به ارزش 15 میلیارد یورو (معادل 16 میلیارد و 900 میلیون دلار) در اختیار صنعت هوایی کرونازده این کشور قرار دهد.

خبرنگاران کمک 15 میلیارد یورویی دولت فرانسه به صنعت هوایی کرونازده

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، با توجه به هدف گذاری دولت فرانسه برای تبدیل صنعت هوانوردی این کشور به پاک ترین در جهان، شرکت های این کشور در برابر دریافت این کمک، به سرمایه گذاری بیشتر و سریع تر در ساخت هواپیماهای برقی، هیدروژنی و انواع هواپیماهایی که میزان کمتری دی اکسیدکربن (گاز کربنیک) وارد جو زمین می کنند، متعهد خواهند شد.

دولت درباره این توافق با اتحادیه های کارگری فرانسه گفت وگو کرده است؛ آنها گفته اند که مراقب حفظ و تضمین مشاغل خواهند بود. با این حال، برخی کنشگران محیط زیست درباره اهداف بزرگ و جاه طلبانه این برنامه در حالی که صنعت هواپیمایی مقدار زیادی گازکربنیک وارد فضا می کند، ابراز شک و تردید کرده اند.

برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه در مراسم رونمایی از این طرح در کنار وزیران ترابری، دفاع و محیط زیست - که نشانگر میزان اهمیت بخش هوافضا برای این کشور است- گفت: ما به هر کاری برای حمایت از این صنعت دست خواهیم زد که که برای حق حاکمیت، بازار کار و اقتصاد ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در پی زمینگیر شدن بیشتر هواپیماها و لغو پروازها برای محدود کردن گسترش ویروس کرونا، پیامدهای آن در سراسر صنعت هوافضا از شرکت های هواپیمایی تا فرودگاه ها و تولیدکنندگان موتور، پیمانکاران تعمیر و نگهداری و تامین کنندگان قطعات یدکی هواپیماها پخش شده است.

بسکمک از شرکت های هواپیمایی در جهان یا اعلام ورشکستگی کرده و یا خواستار دریافت کمک های مالی برای نجات از وضع نزدیک به تعطیلی کامل فعالیت هایشان شده اند. بنابر پیش بینی مقام ها، بهبود اوضاع این صنعت سال ها طول خواهد کشید.

کمک مالی دولت فرانسه شامل سرمایه گذاری مستقیم، پرداخت یارانه و وام و تضمین بازپرداخت وام ها و همچنین تاسیس یک صندوق مشترک است که سرمایه آن توسط دولت، ایرباس و دیگر شرکت های عمده برای حمایت از عرضه کنندگان کوچک تامین می شود.

این برنامه شامل وام ها و ضمانت های آن به مبلغ هفت میلیارد دلار است که دولت به ایرباس وعده داده بود؛ زیرا هواپیماهایش تقریبا به طور کامل زمین گیر شده اند.

دولت فرانسه در ماه می (اردیبهشت- خرداد) برنامه چند میلیارد دلاری مشابهی برای نجات صنعت خودروسازی این کشور اعلام کرد که مستلزم سرمایه گذاری های بیشتر در بخش انرژی های پاک و اعمال فشار بر کارخانه ها برای خودداری از اخراج کارگران است.

بیماری کووید-19 که از روزهای پایانی سال میلادی 2019 در سراسر جهان گسترش یافت، تا به امروز میلیاردها دلار خسارت به اقتصاد جهان و کشورهای پیشرفته وارد کرده است.

2023

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کمک 15 میلیارد یورویی دولت فرانسه به صنعت هوایی کرونازده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمک 15 میلیارد یورویی دولت فرانسه به صنعت هوایی کرونازده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید