خشم ساکنان جزیره گوام از حضور نظامیان آمریکایی مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو، پس از آنکه ابتلای 580 نفر از پرسنل ناو هواپیمابر تئودور روزولت آمریکا به ویروس کرونا معین شد استقرار پرسنل این ناو در جزیره گوام، خشم و نگرانی مردم این جزیره را به همراه داشته است.

خشم ساکنان جزیره گوام از حضور نظامیان آمریکایی مبتلا به کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، مردم در جزیره گوام این روزها باید با حضور نظامی دائمی نیروهای آمریکایی در این جزیره راهبردی در اقیانوس آرام کنار بیایند اما بعضی از مردم این جزیره به شدت از این موضوع نگران هستند که بعضی از پرسنل ناو هواپیمابر تئودور روزولت به ویروس کرونا مبتلا شده و در هتل های این جزیره در قرنطینه به سر می برند، اگر چه مقامات آمریکایی مدعی اتخاذ تدابیر سرسختانه در این زمینه هستند.

شیوع ویروس کرونا در ناو تودور روزولت از اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) شروع شد و نامه برت کروزیر فرمانده این ناو هواپیما بر که طی آن خواهان اقدام فوری برای حفاظت از پرسنل این ناو شد، به بروز بحران در مقامات ارشد نیروی دریایی آمریکا منجر شد.

توماس مودلی سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکا پس از آنکه این نامه منتشر شد اقدام به اخراج فرمانده ناو روزولت کرد و در سخنرانی بر روی این ناو در جزیره گوام، کروزیر را به دلیل انتشار چنین نامه ای فردی احمق و ساده لوح توصیف کرد.

اندکی پس از انتشار این سخنرانی در رسانه ها، مودلی با موج انتقادها روبرو شد و پس از آنکه به دلیل اظهاراتش درباره کروزیر عذرخواهی کرد، از سمتش نیز استعفا داد.

جزیره گوام در اقیانوس آرام

ناو روزولت بیش از یک هفته است که در آبهای جزیره گوام پهلو گرفته و 4 هزار و 865 پرسنل آن تست ابتلا به کرونا داده و به جزیره منتقل شدند. بر اساس گزارش ها بیش از 580 نفر از ملوانان این ناو به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

یکی از ملوانان روز پنجشنبه در بخش مراقبت های ویژه بستری شد و خاتمه روز دوشنبه جان خود را از دست داد.

بر اساس گفته مقامات نیروی دریایی آمریکا، بیش از 1700 نفر از ملوانان که تست ابتلا به کرونای آنها منفی اعلام شده در هتل های جزیره گوام قرار دارند و افراد مبتلا نیز در خود ناو باقی مانده اند.

هوپ کریستوبال از ساکنان جزیره گوام که نگران حضور نیروهای آمریکایی مبتلا به ویروس کرونا است، می گوید: مردم ما در حال دریافت سیلی به صورت هایشان هستند و مقامات در حال دادن وعده هایی هستند که نمی توانند به آن عمل نمایند.

هتل های جزیره گوام به طور معمول میزبان نظامیان ارتش آمریکا بوده و وزارت دفاع آمریکا تقریبا کنترل یک سوم این جزیره را در اختیار دارد.

گوام تا کنون ابتلای 133 نفر از ساکنین خود به ویروس کرونا را تایید نموده که از این تعداد 5 نفر جان خود را از دست داده اند.

مقامات این جزیره کوشش دارند تا شیوع این ویروس در گوام را متوقف نموده و از ملوانان آمریکایی حاضر در این جزیره نیز درخواست نموده اند تا در هتل ها باقی بمانند.

مقامات این جزیره با مطرح کردن این موضوع که حضور ملوانان نیروی دریایی آمریکا در این جزیره باعث پر شدن اتاق هتل های این جزیره شده اما گفته اند که باید اقدامات لازم برای محافظت از مردم اتخاذ گردد.

با این وجود بعضی از ساکنان این جزیره معتقدند که اجازه حضور نظامیان آمریکایی در گوام، بازی کردن با سلامتی و جان مردم است و نباید به ملوانان آمریکایی اجازه استقرار در هتل های این جزیره داده گردد و مقامات گوام باید در تصمیم خود تجدید نظر نمایند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "خشم ساکنان جزیره گوام از حضور نظامیان آمریکایی مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم ساکنان جزیره گوام از حضور نظامیان آمریکایی مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید