دفتر سیاسی طالبان: 76 نیروی امنیتی افغانستان آزاد شدند

به گزارش وبلاگ گفتگو، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که این گروه، 76 نیروی امنیتی را در دو ولایت افغانستان آزاد کرده است.

دفتر سیاسی طالبان: 76 نیروی امنیتی افغانستان آزاد شدند

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ گفتگو، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اظهارداشت که 76 نیروی امنیتی در ولایت های وردک و غزنی از زندان های این گروه آزاد شده اند.

وی در توئیتی نوشت که 46 نفر از نظامیان دولت افغانستان در این ولایت ها از زندان آزاد شدند و در یک اقدام جداگانه دیگر نیز 30 نفر از زندانیان دولتی که اخیراً در ولایت غزنی اسیر شده بودند برای ایجاد حسن نیت آزاد شدند.

این نیروهای امنیتی دولت افغانستان در حالی از زندان های طالبان آزاد شدند که اشرف غنی رئیس جمهور این کشور گفت: بزودی 2 هزار زندانی طالبان آزاد می شوند.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز به تازگی گفته که آزادی تبادل زندانیان در افغانستان به مرحله مهمی رسیده است.

دولت افغانستان تا به امروز سه هزار زندانی طالبان را آزاد کرده است.

بر اساس توافقنامه دوحه بین آمریکا و طالبان، برای آغاز مذاکرات بین الافغانی باید پنج هزار زندانی طالبان و یکهزار از زندانیان نیروهای دولتی آزاد شوند.

از سوی دیگر، صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهور افغانستان به وبلاگ گفتگو گفته است که دستیابی به صلح و آغاز مذاکرات بین الافغانی از تعهدات مهم دولت است.

وی اضافه کرد: آزادی زندانیان طالبان ادامه دارد اما این گروه نیز با توافق خود را مبنی بر آزادی نیروهای دولتی عملی کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دفتر سیاسی طالبان: 76 نیروی امنیتی افغانستان آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر سیاسی طالبان: 76 نیروی امنیتی افغانستان آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید