رویترز: نفتکش های ایرانی روز یکشنبه به آب های ونزوئلا می رسند

به گزارش وبلاگ گفتگو، خبرگزاری رویترز با استناد به داده های استخراج شده از پایگاه اینترنتی یک مؤسسه فعال در زمینه راستایابی کشتی های تجاری گزارش داد که نفتکش های ایرانی که اکنون در راستا ونزوئلا هستند، احتمالاً روز یکشنبه وارد آب های نزدیک به این کشور خواهند شد.

رویترز: نفتکش های ایرانی روز یکشنبه به آب های ونزوئلا می رسند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، خبرگزاری رویترز روز آدینه بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اینترنتی مؤسسه رفینیتیو -که در زمینه داده های تجاری-مالی و راستایابی کشتی های تجاری فعال است- گزارش داد که انتظار می رود نفتکش های ایرانی که اکنون در راستا ونزوئلا هستند تا روز یکشنبه وارد آب های این کشور شوند.

رویترز گزارش داده است که نفتکش فورچون با پرچم جمهوری اسلامی ایران امروز آدینه به نزدیکی آب های دریای کارائیب شده و چهار نفتکش ایرانی دیگر نیز با فواصل نه چندان طولانی در حال پیمودن راستای مشابه برای رسیدن به دریای کارائیب هستند.

طی روزهای اخیر زمزمه هایی درباره احتمال توقیف 5 فروند نفتکش ایرانی که به درخواست دولت ونزوئلا برای تحویل سوخت راهی این کشور هستند، در رسانه های غربی مطرح شده است، اما تا به امروز هیچ مقام آمریکایی مستقیماً در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر افزایش حضور شناورهای آمریکایی در دریای کارائیب، وزیر امور خارجه با ارسال نامه ای به آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره تحرکات آمریکا در اعزام نیروی دریایی به منطقه کارائیب با نیت مداخله و ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا هشدار داد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده اند که هرگونه مزاحمتی برای نفتکش های ایرانی با واکنش شدید و مقابله به مثل از سوی ایران روبرو خواهد شد.

روز پنج شنبه جاناتان راث هافمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در یک نشست خبری بیان کرد که این وزارتخانه از هرگونه برنامه ای برای توقیف ، تجسس یا انهدام نفتکش های ایرانی که در راه ونزوئلا هستند، کاملاً بی اطلاع است.

وزیر دفاع ونزوئلا روز چهارشنبه بیان کرد نفتکش های ایرانی حامل سوخت به محض ورود به منطقه انحصاری مالی ونزوئلا تحت اسکورت ویژه نیروهای نظامی این کشور قرار خواهند گرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رویترز: نفتکش های ایرانی روز یکشنبه به آب های ونزوئلا می رسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: نفتکش های ایرانی روز یکشنبه به آب های ونزوئلا می رسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید