شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران شاد

به گزارش وبلاگ گفتگو، به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، برای سال تحصیلی جدید آموزش ترکیبی (آموزش حضوری، مجازی، تلویزیون و بسته های آموزشی) در نظر گرفته شده و همچنین ترافیک مناسب برای شبکه شاد در سال تحصیلی جدید و تخصیص شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران آن اختصاص خواهد یافت.

شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران شاد

با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از اسفند 98 و طولانی شدن بازه زمانی تعطیلی، مسوولان به فکر افتادند که برای جبران عقب افتادگی تحصیلی و ادامه تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، از آموزش مجازی یا همان غیرحضوری استفاده نمایند.

درحالی که ایجاد شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) از سال های گذشته هم مطرح شده بود، شیوع کرونا منجر شد استفاده از این شبکه به صورت جدی مطرح شده و بدین ترتیب از ابتدای امسال و با ادامه فرایند تعطیلی مراکز آموزشی، برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس به شبکه شاد منتقل شد که البته مسائلی از جمله عدم برخورداری از اینترنت و وسایل الکترونیکی از مسائل این طرح بود.

از طرفی پیش از این گفته شده بود سناریوهای موجود برای بازگشایی مدارس این است که اگر شرایط شهرستان ها و کشور سفید باشد، آموزش حضوری خواهد بود. اگر شرایط زرد باشد، آموزش ترکیبی حضوری و مجازی پیش بینی شده است و اگر شرایط قرمز باشد آموزش مجازی در شبکه شاد ادامه پیدا می نماید.

آموزش ترکیبی در سال تحصیلی جدید

در این راستا و به نقل از مرکز ملی فضای مجازی کشور، سید ابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی- در نشست آنالیز آخرین شرایط سامانه شاد، بر تخصیص پهنای باند مناسب و ایجاد شرایط ویژه تعرفه مصرفی برای فعالیت دانش آموزان در سال تحصیلی جدید در شبکه شاد (شبکه دانش آموزشی کشور) تاکید نمود و گفت: با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه های مربوطه ترافیک مناسب برای شبکه شاد در سال تحصیلی جدید و تخصیص شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران آن اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی فضای آموزشی کشور در شرایط همه گیری ویروس کرونا اضافه نمود: شبکه آموزشی دانش آموزی در کشور باید روی سکوی (پلتفرم) مناسب با کارآمدی و امنیت بالا برای فعالیت دائمی و تداوم سیستم آموزشی ترکیبی ایجاد گردد که البته این سکو جایگزین آموزش و پرورش نخواهد بود بلکه مدل نظام آموزشی تکمیلی در کشور است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان این که در سال تحصیلی جدید آموزش ترکیبی(آموزش حضوری، مجازی، تلویزیون و بسته های آموزشی) در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: شرایط دسترسی یکسان برای دانش آموزان به همراه پیوست فرهنگی این شبکه ایجاد و روابط درون و برون نهاد آموزش و پرورش باید تنظیم گردد.

فیروزآبادی تاکید نمود: فضای آموزشی کشور احتیاج به تحول دیجیتال دارد که شبکه شاد تحول ابزاری این حوزه را فراهم نموده است اما باید در نهایت تحول دیجیتالی در این بخش صورت پذیرد.

وی با بیان این که مدل کسب وکار تمامی شبکه های آموزشی کشور باید تبیین گردد، اضافه نمود: سامانه شبکه شاد که در حال حاضر در سیستم آموزشی کشور فعال شده است به صورت زمان بندی و با ارایه تسهیلات در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی به عنوان نقطه کانونی در هماهنگی دستگاه های کشور در این حوزه عمل خواهد نمود، گفت: مصوبات لازم برای محتوای غنی، جلوگیری از بازماندگی تحصیلی دانش آموزان کشور، نحوه مشارکت بخش خصوصی و در نهایت دسترسی همگانی در این مرکز تدوین خواهد شد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ویژه تعرفه ای برای کاربران شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید