صادرات گوشت مرغ از کرمان به افغانستان

به گزارش وبلاگ گفتگو، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: صادرات گوشت مرغ از کرمان به بعضی از ولایت های کشور افغانستان می تواند زمینه جدید تجارت بین 2 کشور را فراهم کند.

صادرات گوشت مرغ از کرمان به افغانستان

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از وبلاگ گفتگو، سیدمهدی طبیب زاده اضافه نمود: کرمان یکی از مهم ترین استان های کشور در فراوری محصولات مختلف حوزه دام و طیور محسوب می گردد و اتاق بازرگانی کرمان میخواهد به عنوان تسهیل نماینده و رابط فعالان مالی با بازارهای مختلف، آن ها را در زمینه تجارت گوشت مرغ با افغانستان همراهی کند.

او اعلام کرد: تجارت یک فعالیت دوسویه و برد-برد به شمار می رود و زمانی این رابطه تجاری برقرار خواهد ماند که هر دو طرف بتوانند سود ببرند.

طبیب زاده توضیح داد: کیفیت فراوریات صنعت دام و طیور استان مناسب و دارای استانداردهای ضروری است، اما برای برقراری رابطه تجاری باید میزان مورد احتیاج گوشت مرغ برای هر یک از ولایت های مورد نظر افغانستان، وزن هر قطعه مرغ، نوع بسته بندی، استانداردهای لازم و مسائل گمرکی و حمل و نقل این محصولات به طور دقیق آنالیز گردد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: حمل و نقل گوشت مرغ با کامیون های یخچال دار ضوابط ویژه خود را دارد و باید همه شرایط از قبل فراهم گردد تا کامیون ها برای عبور از مرز مشکل نداشته باشند.

او اعلام کرد: کشتارگاه های ایران با دقت بسیار به ذبح اسلامی می پردازند، همه مسائل بهداشتی و شرعی با نظارت های لازم رعایت می گردد و در هر کشتارگاه ناظر شرعی وجود دارد.

طبیب زاده اظهار کرد: باید فراوری محصول صادراتی مطابق با احتیاج و خواسته و بر اساس استانداردهای کشور هدف باشد و شرکت های تجاری فعال در این زمینه نیز معرفی شوند.

  • حل مشکل مرغداران با اتصال سامانه سماصط به بازارگاه | مرغ ها از گرسنگی به یکدیگر حمله می نمایند
منبع: همشهری آنلاین

به "صادرات گوشت مرغ از کرمان به افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات گوشت مرغ از کرمان به افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید