طالبان آغاز مذاکره با دولت افغانستان در هفته آینده را رد کرد

به گزارش وبلاگ گفتگو، در حالی که وزارت خارجه و شورای عالی مصالحه افغانستان از آغاز مذاکرات با طالبان طی هفته آینده خبر می دهند اما طالبان این اظهارات را رد کرد.

طالبان آغاز مذاکره با دولت افغانستان در هفته آینده را رد کرد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ گفتگو، شیرمحمد عباس استانکزی رئیس هیئت مذاکره کننده طالبان گفت که این گروه در هفته آینده (اوایل سپتامبر) با دولت افغانستان مذاکره نخواهد کرد.

وی به رویترز گفته است که هیچ برنامه ریزی درباره آغاز مذاکرات در اوایل ماه سپتامبر با دولت افغانستان نشده است.

این در حالی است که اواخر هفته گذشته عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان تاکید کرد که تیم مذاکره کننده دولت آماده است و هفته آینده مذاکرات بین الافغانی آغاز خواهد شد.

همچنین روز گذشته، حنیف اتمر سرپرست وزارت امورخارجه افغانستان گفت که موانع سد راه مذاکرات بین الافغانی برداشته شده است و بیش از هر زمان دیگری فرصت برای صلح فراهم شده است.

اتمر اظهارداشت که زندانیان جنجالی طالبان تا هفته آینده آزاد خواهند شد و مجموع زندانیان آزاد شده این گروه به 5600 نفر خواهد رسید.

از سوی دیگر، معاون دوم رئیس جمهور افغانستان گفته که طالبان باید تحت قانون اساسی و نظام جمهوری در کنار دیگر گروه های سیاسی قرار گیرد و با رأی مردن در قدرت شریک شود.

دولت افغانستان درحالی برای جذب طالبان به بدنه کنونی نظام سیاسی افغانستان تلاش می کند که طالبان دولت مرکزی را نامآغاز و غیراسلامی می داند و تنها به شرط آزادی همه زندانیانش حاضر شده تا با نمایندگان دولت افغانستان در کنار احزاب و جریان های سیاسی این کشور به عنوان بخشی از جامعه افغانستان مذاکره کند.

با این حال، مذاکرات بین الافغانی قرار بود که 10 مارس سال جاری میلادی آغاز شود اما به دلیل عدم آزادی 400 زندانی جنجالی طالبان به تاخیر افتاد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان آغاز مذاکره با دولت افغانستان در هفته آینده را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان آغاز مذاکره با دولت افغانستان در هفته آینده را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید