طرح جامع توسعه قیدار نبی (ع) شروع شد

به گزارش وبلاگ گفتگو، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: طرح توسعه فاز نخست قیدار نبی (ع) به همت اوقاف با آزاد سازی 1300 مترمربع با موافقت و نظارت اداره کل میراث فرهنگی شروع شد.

طرح جامع توسعه قیدار نبی (ع) شروع شد

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند پنجشنبه 14 مردادماه با اشاره به توریستپذیر بودن حرم مطهر قیدار نبی (ع) گفت: هر سال شاهد حضور توریستان مذهبی از اقصی نقاط کشور و حتی سایر کشورها در این حرم هستیم، از همین رو در کوشش هستیم که با اجرای طرح جامع نسبت به استفاده از ظرفیت این مکان مذهبی اقدام کنیم.

او افزود: برای آزادسازی این مساحت یک میلیارد و 300 میلیون تومان از طرف اداره کل اوقاف از بابت خرید املاک هزینه شده است. این مکان مذهبی برای حضور مردم و محل تعاملات اجتماعی شهروندان است و به عنوان فضای توریستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. حفظ اصالت و هویت مکان، عدم تغییر در اجزا و مصالح، انجام بازسازی اصولی و صحیح، حفاظت های مستمر از بقعه متبرکه و توسعه این بقعه از برنامه های همیشگی اداره کل زنجان است.

ارجمند گفت: طرح جامع توسعه قیدار نبی شامل احداث شبستان های مختلف با کارایی های متفاوت، زائرسرا، مراکز فرهنگی، کتابخانه، پارکینگ، سرویس بهداشتی، مهدکودک و مصلی است که می تواند نقش موثری در جذب توریست و رونق مالی در شهر داشته باشد. به همین دلیل این طرح به صورت فاز به فاز اجرایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان زنجان گفت: به منظور تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی در کشور، بازسازی و بهسازی کالبدی آن ها با حفظ معماری اصیل نهفته در این ابنیه در اولویت بوده است. امید است با بازسازی، بهسازی و حفاظت از بقاع متبرکه، این اماکن به قطب های فرهنگی تبدیل و با استفاده مردم از آن ها، نیازهای روحی، روانی و حاجات مادی و معنوی آنان برآورده گردد.

خدابنده، سرزمین کهن و تاریخی و تمدن غنی است. استان زنجان 132 بقعه متبرکه را در خود جای داده است و این بنای آرامگاهی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

منبع: میراث آریا

به "طرح جامع توسعه قیدار نبی (ع) شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جامع توسعه قیدار نبی (ع) شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید