فرود بیش از چهار هزار قطعه پرندگان مهاجر در تالاب های نقده

به گزارش وبلاگ گفتگو، رئیس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: بیش از چهار هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر به منظور استراحت و تغذیه در تالاب های این شهرستان فرود آمدند.

فرود بیش از چهار هزار قطعه پرندگان مهاجر در تالاب های نقده

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از ایرنا، اکبر محمدیان پنجشنبه 15 اسفند اظهار کرد: کارشناسان این اداره هنگام گشت زنی و پایش تالاب های این منطقه کلنی های بزرگی از پرندگان مهاجر را در تالاب های این شهرستان مشاهده کردند که جمعیت تقریبی آن ها بیش از چهار هزار قطعه بود.

وی اضافه کرد: این پرندگان شامل غاز خاکستری، تنجه، آنقوت و سایر گونه های آبزی و کنارآبزی هستند که به منظور استراحت و تغذیه وارد تالاب های شهرستان نقده استان آذربایجان غربی شدند.

محمدیان اضافه کرد: زمان ماندگاری پرندگان در تالاب های این شهرستان متفاوت بوده و برخی گونه ها زودتر و با گرم شدن هوا، کوچ خود را به مناطق شمالی تر ادامه می دهند و برخی دیگر تا فصل لانه سازی در این تالاب ها ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به زمستان گذارانی شمار زیادی از پرندگان مهاجر در تالاب های نقده اظهار کرد: در پاییز امسال نیز شمار زیادی از پرندگان مهاجر وارد تالاب های این شهرستان شده بودند که جلوه زیبایی در این منطقه ایجاد کرده بود.

محمدیان گفت: مأموران یگان حفاظت این شهرستان امسال، برای نخستین بار در چند سال اخیر بیش از 600 قطعه دُرنا و 37 قطعه قو را نیز در تالاب سولدوز این شهرستان مشاهده کرده بودند.

وی اضافه کرد: بیش از 40 گونه پرنده آبزی و کنارآبزی در تالاب های این شهرستان شناسایی شده اند که بیشتر شامل انواع مرغابی، فلامینگو، کشیم، چنگر، اگرت سفید، حواصیل خاکستری، لک لک سفید، عقاب تالابی و چوپ پا است.

نقده 17 تالاب فصلی و دائمی دارد که سالانه میزبان هزاران قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومی بوده و از بین تالاب های این شهرستان، تالاب های درگه سنگی، حسنلو و یادگارلو جزو تالاب های بین المللی (کنوانسیون رامسر) است.

منبع: همشهری آنلاین

به "فرود بیش از چهار هزار قطعه پرندگان مهاجر در تالاب های نقده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرود بیش از چهار هزار قطعه پرندگان مهاجر در تالاب های نقده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید