نیویورک تایمز: تاخیر در انجام تست دامنه دار علت ناکامی دولت آمریکا در مهار کرونا است

به گزارش وبلاگ گفتگو، واشنگتن فرصت طلایی یک ماهه را برای مهار بیماری از دست داده و آمریکایی ها با یک فاجعه بهداشت عمومی بی سابقه رو به رو هستند.

نیویورک تایمز: تاخیر در انجام تست دامنه دار علت ناکامی دولت آمریکا در مهار کرونا است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو به نقل از رادیو بین المللی چین، آمریکا حالا بیشترین موارد قطعی ابتلا به کروناویروس دنیا را دارد. روزنامه نیویورک تایمز در یکی از مقالات اخیر خود بیان کرد، پیش بینی های اشتباه دولت فدرال و واکنش کند دولت به بروز بیماری باعث همه گیری کرونا در آمریکا شده است. این رسانه آمریکایی معتقد است واشنگتن فرصت طلایی یک ماهه را برای مهار بیماری از دست داده و آمریکایی ها با یک فاجعه بهداشت عمومی بی سابقه رو به رو هستند.

نیویورک تایمز به نقل از متخصصان پزشکی و دولتمردان پیشین کشور، فرماندهی ناموفق دولت ترامپ در مقابله با کرونا را به باد انتقاد گرفته و بیان کرد، تاخیر در انجام تست به صورت دامنه دار، علت ریشه ای ناکامی دولت در مهار بیماری کرونا است.

از نگاه این روزنامه آمریکایی، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت و خدمات عمومی آمریکا می بایست بحران کرونا را به موقع شناسایی و مهار می کردند، اما به نظر می آید آن ها آمادگی کافی ندارند و در مقابله با کرونا به خوبی همکاری و هماهنگی نکرده اند.

نیویورک تایمز افشا کرد، در اوایل ماه فوریه هنگامی که تست تشخیص به طور دامنه دار در آمریکا هنوز شروع نشده بود، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های فدرال با یک مشکل جدی رو به رو شد. این مرکز متوجه شد که طراحی کیت تشخیص دارای نقص است. هر چند مرکز به برطرف مشکل متعهد شد اما این کار را هنوز به انتها نرسانده است.

با این حال، سازمان غذا و داروی آمریکا در این مقطع مقررات جدیدتر تصویب کرد که مانع انجام به موقع تست تشخیص شد.

علی رغم افزایش نارضایتی افکار عمومی از این دو نهاد دولت فدرال، وزارت بهداشت و خدمات عمومی به عنوان ناظر این دو نهاد، هیچ تدبیری به منظور پیشبرد اقدامات خود در پیش نگرفته اند.

دکتر توماس فریدن مسئول پیشین مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا گفت: تا زمان کشف روش کارآمد و قوی تشخیص، بسیار دیر خواهد شد و اشتباه دولت همین است. دکتر مارگارت هامبورگ رییس پیشین سازمان غذا و داروی آمریکا نیز گفت این اشتباه باعث رشد نمایی در تعداد موارد تایید شده در آمریکا شده است.

تا ماه مارس چندین ایالت آمریکا توانستند توان تشخیصی خود را ارتقا دهند و این نیز باعث افزایش سریع تعداد موارد قطعی در آن کشور شد، هم اکنون، آمریکا دارای بیشترین موارد ابتلای کرونا در دنیا است. نیویورک تایمز افشا کرد، بیمارستان ها و کلینیک های این کشور ناچار به رد تقاضای افراد با نشانه های خفیف برای انجام تست تشخیص هستند تا فرصت انجام تست برای افراد با نشانه های حاد مورد اطمینان قرار گیرد، در حالی که نتیجه تست نیز پس از یک هفته تعیین می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نیویورک تایمز: تاخیر در انجام تست دامنه دار علت ناکامی دولت آمریکا در مهار کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: تاخیر در انجام تست دامنه دار علت ناکامی دولت آمریکا در مهار کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید