هلال احمر در آینده ای نزدیک مجهز به پهپاد می گردد

به گزارش وبلاگ گفتگو، سخنگوی جمعیت هلال احمر از بهره گیری هلال احمر از پهپاد در آینده نزدیک اطلاع داد.

هلال احمر در آینده ای نزدیک مجهز به پهپاد می گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گفتگو، محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: استفاده از ظرفیت پهپادی یکسالی است که در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است، چرا که ما از این سیستم می توانیم برای ارزیابی حوادث طبیعی، جاده ای، حریق و ... استفاده کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی جا ها و مواقع امکان استفاده ازهلیکوپتر وجود ندارد، پهپاد ها می توانند یاری زیادی به ما بکنند. از طرف دیگر با توجه به اصطحلاک، هزینه های جانبی، زمان بر بودن و ... که در مرود هلیکوپتر ها وجود دارد، می توان در بسیاری از موارد از پهپاد استفاده کرد.

نصیری با اشاره به ظرفیت و توان بالای کشورمان در تکنولوژی ساخت و استفاده از پهپاد ها نیز گفت: با ارزیابی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که به وسیله خرید خدمت، از این پهپاد ها استفاده کنیم و در این خصوص مذاکراتی هم با چند دستگاه و نهاد شده است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره اینکه پهپاد ها چه زمانی در هلال احمر به کار گرفته خواهند شد، اظهارکرد: همانطور که گفتم این موضوع از مدت ها قبل در سیاست ما هست و سال جاری اجرایی می گردد.

به گفته وی، یکی از بیشترین کارکرد های پهپاد در بخش ارزیابی و مواردی از این دست آن است که می توان با هزینه کمتر و سرعت و دقت بیشتری وارد عمل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هلال احمر در آینده ای نزدیک مجهز به پهپاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلال احمر در آینده ای نزدیک مجهز به پهپاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید