هوای اراک برای گروه های سنی حساس ناسالم است

به گزارش وبلاگ گفتگو، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک روز دوشنبه 22 اردیبهشت برای گروه های سنی حساس ناسالم است و نخستین روز هوای ناسالم سال جاری در این کلانشهر به ثبت رسید.

هوای اراک برای گروه های سنی حساس ناسالم است

به گزارش وبلاگ گفتگو آنلاین به نقل از ایرنا، رضا میرزایی اضافه کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در 24ساعت گذشته منتهی به ساعت 11صبح دوشنبه 22 اردیبشهت به 109 رسیده و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از 2 و نیم میکرون است.

وی بیان نمود: بالاترین شاخص آلودگی با عدد 112مربوط به ایستگاه شریعتی واقع در بلوار میرزای شیرازی اراک است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی استان مرکزی مبنی بر وزش باد و گرد و غبار منطقه ای و فرامنطقه ای، انتظار می رود شرایط ناسالم برای گروه های حساس تا خاتمه روز جاری ادامه داشته باشد.

میرزایی توصیه کرد: انتظار است گروه های سنی حساس از جمله، زنان باردار، تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و بچه ها از تردد در فضای باز خودداری نمایند.

وی گفت: تعداد روزهای پاک کلانشهر اراک تا روز گذشته نسبت به مدت مشابه قبل، بیش از پنج برابر افزایش داشت و کیفیت هوا در این مدت مطلوب بوده است.

نخستین روز ناسالم هوا در 22 اردیبهشت ماه در کارنامه اراک به ثبت رسیده است.

کلان شهر اراک با بیش از 600 هزار نفر جمعیت به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هوای اراک برای گروه های سنی حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای اراک برای گروه های سنی حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید