کوروش تهامی: بازی ام در سریال دل متفاوت از سایر نقش هایم است

به گزارش وبلاگ گفتگو، میزان/ بازیگر فیلم سینمایی رگ خواب گفت به نظر من یک شخصیت را پیچیدگی هایش می سازد، متاسفانه طی سالهای اخیر در فیلمنامه هایمان شخصیت پردازی خاصی نمی بینیم، بیشتر شخصیت پردازی ها تکراری و بسیار رو و روشن است، شخصیت های فیلمنامه های ما یا کاملاً منفی هستند یا به طور کامل مثبت، به همین خاطر من همواره به دنبال کاراکترهای خاکستری هستم.

کوروش تهامی: بازی ام در سریال دل متفاوت از سایر نقش هایم است

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگویی، پیرامون ایفای نقش متفاوت خود در سریال تلویزیونی دل گفت: روحیه من در انتخاب نقش همواره بازی در آثار متفاوت بوده است، اگر به کارنامه کاری من نگاه کنید هیچکدام از آثاری که بازی نموده ام شبیه کار قبلی نبوده است، من همواره دوست دارم که کارهایم با یکدیگر تفاوت داشته باشند.

وی به همین دلیل ادامه داد: من به کلمه بازیگر به نوع خاصی نگاه می کنم، بازیگر تنها کسی نیست که دیالوگ ها را حفظ نموده و جلوی دوربین بیان کند، مهم آن است که بازیگر یک شخصیت جدید را خلق کند، همواره به این فکر می کنم که خودم را با نقش های مختلف محک بزنم و به نظرم هنوز هم راه درازی در این جهت در انتظار من است.

بازیگر سریال دل درباره حضور در این سریال اذعان کرد: از همان روز اول که متن به دستم رسید، به این فکر می کردم که این شخصیت را خاص بازی کنم، شخصیت من در سریال دل صاحب خانواده ای نیست و به نوعی زیر چتر حمایتی کاراکتر خسرو است، کاراکتر من در این سریال ابعاد مختلفی دارد که همواره سعی نموده ام آن را به خوبی عرضه کنم.

وی در همین رابطه اضافه نمود: به نظر من یک شخصیت را پیچیدگی هایش می سازد،متاسفانه طی سالهای اخیر در فیلمنامه هایمان شخصیت پردازی خاصی نمی بینیم،بیشتر شخصیت پردازی ها تکراری و بسیار رو و روشن است،شخصیت های فیلمنامه های ما یا کاملاً منفی هستند یا به طور کامل مثبت، به همین خاطر من همواره به دنبال کاراکترهای خاکستری هستم.

بازیگر فیلم رگ خواب ایفای کاراکترهای خاکستری را جذاب خواند و افزود:شخصیت های خاکستری همواره در اطراف ما هستند،آدم هایی که نه کاملا خوب و نه کاملاً بد بوده و بسته به شرایط روحیاتشان تغییر می نمایند،این شخصیت ها گاهی غمگین و گاهی شاد بوده و در زندگی پستی و بلندی های فراوانی را تجربه می نمایند، همین تنوع در موقعیت باعث می گردد که این شخصیت ها در مواجهه با اتفاقات مختلف رویکردی متفاوت را عرضه نمایند.

وی ایفای درست نقش را حاصل تجربه و پختگی یک بازیگر خواند و اضافه نمود: وقتی یک کاراکتر به بازیگری واگذار می گردد،این وظیفه آن بازیگر است که نقش را به چالش کشیده،ابعاد مختلفش را شناخته و به شکلی پخته شده آن را به نمایش بگذارد، مطالعه، تجربه، درک درست از شخصیت و گفتگو با کارگردان عواملی هستند که به ایفای درست یک نقش توسط بازیگر یاری می نمایند.

بازیگر فیلم سینمایی دختر ایران ادامه داد: طی سالهای گذشته شاهد این بوده ایم که بسیاری از شخصیت هایی که خوب نوشته شده اند توسط بازیگر به خوبی بازی نشده اند، این اتفاق زحمات بسیاری را به هدر می دهد.وی با اشاره به علاقه خود به بازی در سکوت توسط بازیگر اذعان کرد: من بازی در سکوت را به شدت دوست داشته و در این بخش از بازیگری بسیار متمرکز هستم زیرا معتقدم که یک کاراکتر در صحنه حتی اگر حرفی هم نمی زند باید در آن صحنه وزن و حضور داشته باشد، این اتفاق بدون شک حاصل تمرینات فراوان است که خود من به شخصه در تئاتر آن را تجربه نموده ام.

بازیگر سریال تلویزیونی زیر تیغ بازیگری را راهی تمام نشدنی دانست و اضافه نمود: شخص من بعد از نزدیک به بیست و شش سال سابقه بازیگری هیچ وقت این جهت را برای خود تمام شده نمی دانم،بازیگری مثل یک رودخانه همواره درحال حرکت است، شخص بازیگر وظیفه دارد تا در این جهت همواره خودش را کامل نموده و بیشتر از قبل یاد بگیرد.

وی به همین دلیل ادامه داد: از نظر من یادگیری بهتر و بیشتر با وسواس در انتخاب و ایفای نقش های متفاوت حاصل می گردد، بازیگری یکسره یادگیری، مطالعه و تمرین است.

تهامی با اشاره به سخت گیری خود در انتخاب نقش اظهار داشت: من همواره وسواس خاصی در انتخاب نقش داشته ام و این خصلت را سال جاری نیز با خود حفظ می کنم، من پیشنهادات زیادی را رد نموده و می کنم زیرا دلم می خواهد در کارنامه کاری ام بیست اثر قابل دفاع داشته باشم، هیچ وقت دوست ندارم که کارنامه دویست عددی داشته باشم و نتوانم از آنها دفاع کنم.

منبع: همگردی

به "کوروش تهامی: بازی ام در سریال دل متفاوت از سایر نقش هایم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوروش تهامی: بازی ام در سریال دل متفاوت از سایر نقش هایم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید