گیلان همچنان در معرض خطر کرونا واقع شده است ، هیچ جای استان در شرایط سفید نیست

به گزارش وبلاگ گفتگو، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: هنوز جایی از استان از نظر شیوع کرونا در شرایط سفید قرار ندارد و همچنان در معرض خطر هستیم.

گیلان همچنان در معرض خطر کرونا واقع شده است ، هیچ جای استان در شرایط سفید نیست

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از ایرنا، دکتر محمد حسین قربانی اظهارکرد: شاید شرایط سفید در بعضی نقاط کشور وجود داشته باشد، اما هنوز هیچ جای گیلان در شرایط سفید قرار ندارد و مردم نباید بحران کرونا را عادی قلمداد نمایند.

قربانی اضافه کرد: اگرچه فرایند کاهشی ابتلا به کرونا را در کشور شاهدیم، اما اینکه تصور گردد این مشکل خاتمه یافته، اشتباه بزرگی است و همچنان باید گام به گام برای کاهش دامنه نفوذ این ویروس و آمار مبتلایان به بیماری کوید 19 گام برداریم.

وی توضیح داد: اکنون در شرایط بیم و امید هستیم، هر چند شرایط آمار مبتلایان و فوتی ها در استان در شرایط نسبتا پایداری واقع شده است، اما دغدغه شدیدی برای بحران جدید در اثر بی توجهی ها به بهداشت فردی، توصیه های بهداشتی و درخانه ماندن داریم.

قربانی عنوان نمود: آنچه برای ما اهمیت دارد و به شدت هم مورد توجه و تاکید است رعایت اصول اولیه بهداشت فردی و فاصله گذاری هاست که در چند روز اخیر به دلیل بعضی مسائل و رفتارها، نگرانی های جدی را برای ما ایجاد نموده است.

نماینده وزیر بهداشت، درمان در مدیریت کرونا در گیلان تاکید نمود: مردم باید با قوت و شدت بیشتری نسبت به قبل در رعایت بهداشت فردی و توصیه ها و اصول اولیه بهداشتی مانند پرهیز از دست دادن و روبوسی و غیره عمل نمایند.

وی یادآور شد: وقتی ویروسی مهاجم بین ما و جامعه ماست و جز رعایت بهداشت فردی راه حل درمانی و پیشگیرانه ای خاصی برای غلبه بر آن نیست، بنابراین بر همگان واجب است که در این راستا صحیح عمل نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "گیلان همچنان در معرض خطر کرونا واقع شده است ، هیچ جای استان در شرایط سفید نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان همچنان در معرض خطر کرونا واقع شده است ، هیچ جای استان در شرایط سفید نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید